KİMLİK KARTLARI :
  • Türk Hava Kurumu Üniversitesi kampüslerine giriş-çıkışlarda, derslerde ve sınavlarda öğrenciyi tanımak,
  • Şehir içi ulaşımında (Ankara Büyükşehir Belediyesi otobüsleri, metro ve ankaray) ve müzeler, sinemalar, tiyatrolar vb. kültürel mekanlara girişlerde indirimlerden yararlanmak için kullanılır.
Kimlik Kartları, öğrenci Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne kayıtlı olduğu sürece geçerlidir. Kimlik kartları bir kez hazırlanır ve her akademik yıl başında bandrolü/pulu yenilenir. İlgili öğretim yılına ait bandrolü olmayan kimlik kartları geçersizdir.
Üniversite kampüsüne girişler, öğrenci kimlik kartları ile yapılmaktadır. Öğrenci Kimlik Kartı yanında bulunmayanların kampüse girişi mümkün olamamaktadır. Bu nedenle öğrenci kimlik kartınızı sürekli yanınızda bulundurunuz. Ayrıca, Öğrenci kimlik Kartlarının, derslerde gerektiğinde, sınavlarda ise zorunlu olarak gösterilmesi gerekmektedir. Öğrenci Kimlik Kartı olmayanlar sınavlara alınmaz.

Kimlik Kartının Kaybı ve Bulunamaması Durumunda:
Kimlik kartınızı Üniversite kampüsü içinde kaybettiğinizde; Üniversitenin Güvenlik birimi ve Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak bulunup bulunmadığını kontrol ediniz.

İlgili banka hesabına kimlik kartı bedeli olan 140 TL’nı ödediğinizi gösterir banka dekontu ile Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne başvuruda bulununuz. (Dekont üzerine mutlaka öğrenci numarası ve ad-soyad yazdırılacaktır.)

DenizBank Ankara Şubesi Hesap Numarası : TR91 0013 4000 0050 6766 5000 12

İlişiği Kesilen Öğrenciler
Mezuniyet, kayıt silme, yatay geçiş vb. nedenlerle Üniversitemizdeki öğrencilik statüsü sona eren öğrencilerin öğrenci kimlik kartlarını iade etmeleri zorunludur.